Bayilikler

BAYİLİKLER


ORS ürettiği %100 gürültü kontrollü rulmanlarla sanayinin çarklarının kolayca dönmesini sağlayan Avrupa'nın önde gelen Rulman üreticilerinden birisidir. Ürünlerimiz sürtünmeyi en aza indirerek en düşük dönüş direncini sağlayacak şekilde dizayn edilirler.
ORS rulmanları günlük hayatta kullandığımız milyonlarca elektrikli ev aletleri, beyaz eşya, arabalar, soğutma sistemleri, pompa ve makinelerde kullanılmaktadır. ORS ürünlerinin sahip olduğu yüksek hassasiyetli düşük dönme direncine sahip rulmanlar ile enerji tasarrufunu sağlamaktadırlar.
ORS teknoloji ve insan kaynakları kullanımındaki başarısı ile üretim kapasitesini arttırmak doğrultusunda gerçekleştirdiği ısrarlı ve titiz çalışmaların sonucunda, bugün kalitesini Türkiye iç pazarında olduğu kadar tüm dünyada ispatlamış, aranılan ve güvenle kullanılan bir rulman markası olmuştur.
Bugün, ORS Ankara Polatlı'da 300.000 m2 arazisinde tamamı kullanılan 100.000 m2 kapalı alanda yıllık 60 milyonu aşan rulman üretim kapasitesine sahiptir. Planlanan yatırımlarla birlikte hedef yıllık 80 milyon rulman üretim kapasitesine ulaşmaktır. Araştırma ve Geliştirme ORS için en önemli konulardan biridir. Ortadoğu Rulman Sanayi bünyesinde TÜBİTAK ve Avrupa Birliği (Framework Programme) çerçevesince 1991 yılından bu yana tasarım, ürün ve proses iyileştirme ve geliştirilmesi amacıyla araştırma ve geliştirme projeleri yürütülmektedir.
2009'da Türkiye Cumhuriyeti Sanayi Bakanlığı tarafından 5746 sayılı yasa kapsamında Ar-Ge Merkezi Belgesi alınmış ve ORS Ar-Ge Merkezi kurulmuştur.
Ürün Grupları:

- Tek ve Çift Sıra Bilyalı Rulmanlar
- Açısal Temaslı Bilyalı Rulmanlar
- Oynak Bilyalı Rulmanlar
- Oynak Makaralı Rulmanlar
- Silindirik Makaralı Rulmanlar
- Konik Makaralı Rulmanlar

1906 yılında kurulan Bando Chemical Industries (Japonya) kauçuk ve plastik endüstrisinde öncü olmuş yeni teknoloji ve ürün geliştirmesiyle müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt vermekte; Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika da 10’ dan fazla ülkede müşterilerine hizmet etmektedir. Amaçları, dünya genelinde 3.500’ü aşkın çalışanıyla birlikte maksimum etkinlik için eşsiz yeteneklerini kullanarak bir kurum kültürü oluşturmak ve korumaktadır.
2003 yılında kurulan ve 2004 yılında üretim faaliyetlerine başlayan Bando Kayış San. Ve Tic. A.Ş. ISO16949, ISO9001, ISO14001 ve OHSAS 18001 kalite belgelerine sahip olup otomotiv yan sanayi ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan güç aktarım kayışları üretimi yapmaktadır.
Bando Turkiye Endüstriyel ürünlerde %40’lık bir oranla Pazar lideri konumunda bulunmaktadır. Ayrıca, Otomotiv pazarında; Toyota başta olmak üzere; Otokar, Temsa, Isuzu, Türk Traktör, Erkunt Traktör ve Ramzey gibi OEM firmalarına tedarikçilik yapmaktadır. Bando Türkiye; Almanya, İspanya, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere ürettiği ürünleri dünyanın her yerine ihraç etmektedir.
Ürün Grupları:

- Zaman Kayışı,
- Düz V-Kayışı,
- Tırtıllı Kayış,
- Kanallı Kayışlar

A.B.A. Automotive temelleri 1982 yıllarına dek dayanmaktadır. Yedek parça konusunda ciddi gelişmeler kat eden firma, 1998 yılında plastik enjeksiyon faaliyetleri ile birlikte, jant kapağı, küllük ve yan paçalıklar gibi parçalar üretmeye başlamıştır.
A.B.A. Automative, 2002 yılından itibaren gergi rulmanları imalatına başlanmış ve son 10 yılda bu konuda büyük yol almıştır. Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Doğu’ nun lider gergi üreticilerinden biri olmuştur. 5 kıtada 79 ülkeye ihracat yapan ABA Otomotiv, Sadece OE grubuna değil, aynı zamanda Otomotiv Aftermarket grubuna da ürün tedariği yapmaktadır.

Ürün Grupları:

Gergi Rulmanları

NSK Ltd. 1914 yılında kurulan Nippon Seiko Limited Şirketi'nin işlerini devralmak için 1916 yılında kurulmuştur. Japonya'nın ilk rulman üreticisi olarak Osaki-machi, Ebara-gun, Tokyo'da (şimdi Osaki, Shinagawa-ku, Tokyo) ticaret yapmaya başlamıştır. 100 yıla yaklaşan geçmişi ile NSK, (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) yerel bir rulman tedarikçisinden, küresel pazarda faaliyet gösteren rulman ve otomotiv ürünleri tedarikçisine dönüşmüş bir Japon firmasıdır.
Günümüzde NSK Avrupa kıtası dahilindeki satışlarını İngiltere, Polonya ve Almanya' daki üretim tesisleri, Almanya, Hollanda ve İngiltere'deki lojistik merkezleri ve Almanya, İngiltere, Fransa ve Polonya'daki teknoloji merkezleriyle desteklemektedir. 1990 yılında ise İngiltere’nin Newark kentinde, ünlü Avrupalı rulman üreticisi olan UPI grubunu satın alarak, rulman markası olan RHP markasını bünyesine katmıştır.
Bugün NSK 29 ülkede 28.500 çalışanıyla faaliyet göstermektedir. NSK, eksiksiz rulman portföyüne ilave olarak, hassas parçalar ve mekanik ürünler ile birlikte otomotiv endüstrisi için tekerlek rulman üniteleri ve elektrikli direksiyon sistemlerinin de dahil olduğu sistem ve destek parçaları geliştirmekte ve üretmektedir. 2019 yılı cirosu 1.045 milyar Euro’dur.
Endüstriyel, lineer ve hassas ürün teknolojileri (EIBU), otomotiv endüstrisi için rulmanlar ve direksiyon sistemleri (EABU ve ESBU) olmak üzere uygulama odaklı üç ana iş birimlerine ayrılmıştır.
Ürün Grupları:

- NSK endüstriyel ürünler iş birimi (EIBU- European Industrial Business Unit) Bilyalı Rulmanlar, Silindirik Makaralı Rulmanlar, Konik Makaralı Rulmanlar, Oynak Makaralı Rulmanlar, Eksenel Rulmanlar, Yüksek Hassasiyetli Rulmanlar, Vidalı Miller, Lineer Yataklar, Mekatronik ve Yüksek Hassasiyetli Ürünleri de içeren diğer Lineer bileşenler.
- NSK otomotiv iş birimi (EABU- European Automotiv Business Unit) Tekerlek Poyraları, Orta ölçekteki Tek Sıralı Bilyalı Rulmanlar, Şanzımanlar için Konik ve İğneli Rulmanlar, Su pompaları için Integral Şaftlı Rulmanlar ve A/C Kompresörler için Manyetik Kavramalı Rulmanlar
- NSK direksiyon sistemleri iş birimi (ESBU- European Steering Business Unit) Enerji emilim sistemlerine entegre edilmiş, Manuel ve Elektrikli Ayarlanabilir Emniyetli Direksiyon Kolonları; Enerji Emilimi Kapasiteli, Elektrikli Direksiyon Emniyetli Direksiyon Kolonları; Yerleşik Elektrik Direksiyonlu Direksiyon Kolonları ve Direksiyon Kremayerleri; Rot Çubuklu Direksiyon Kremayerleri, Ara Milleri, Kardan Mafsalları, Çift Kardan Mafsalları, Sönümleme Üniteleri ve dahası...

İLETİŞİME GEÇİN